O autorovi

San-Tus

Pavel Aberle

Vyskytuje se převážně ve východních Čechách na Trutnovsku. Dříve pobýval taktéž v Hradci Králové a v Brně, kde chodil do učení. V roce 2011 se sbalil a odjel na Nový Zéland, kde měl v plánu zůstat tak rok. Nakonec mu to zabralo tři a něco roků než se vrátil zpět do Čech, kde s hrůzou zjistil, že se vlastně nic nezměnilo (stále stejná cena piva, stále se hulí v hospodách a stále ti stejní nasraní lidé).

Kromě neustálého rozumování a kibicování se ve volném čase, kterého má stále méně a méně , pachtí s GPS za krabičkama – též známo pod jménem geocaching, tu a tam udělá nějakou fotku, která stejně skončí v digitálním šuplíku a rád zkouší nejrůznější pivní vzorky.

V současnosti pracuje pro jednu trutnovskou společnost, ve které neustále rozumuje, ynternetuje a konzultuje, přičemž výstupy jeho práce jsou obrázkové, videové a textové.

Ze všech těch zemí, které měl tu možnost navštívit se mu nejlépe žilo na Samoe, Novém Zélandu a překvapivě i doma v Čechách… Přecejen ta naše kotlinka nám poskytuje vše co potřebujem, jen lidi jsou slušně řečeno paka a tak to společné soužití podle toho vypadá.

Nemá rád hloupé lidi, podomní prodavače a jiné šmejdy, rádoby eterické alternativy, prolhané duševní léčitele a jim podobné felčary.


V současné době využívá následující techniku:

Nikon D750 + 16-35mm f/4 + 50mm f/1,8 + 105mm f/2,8 macro

GoPro 3 Black + takovej pidi stativ Manfrotto

Huhlawej P9 s hromádkou velmi užitečných aplikací