Laos 2014

LaosExpedice Laos: 28 dní v Laoské lidově demokratické republice  ve společnosti jednoho Němce a jednoho Švéda. V rámci trojice Thajsko – Laos – Kambodža je tenhle stát, přestože nemá přístup k moři, tím nejlepším z celé trojky. Soudruzi jsou i přes ekonomickou nuznost v rámci celého regionu celkem fajn lidi, nechtějí vojebat každého tak jako post-soudruzi v Kyrgyzstánu a vaří dobrou nudlovou polívku, která vhodně poslouží jako ideální náhražka japonského ramenu.

V Laosu jsme strávili maximum času co nám víza dovolovala. 28 perfektních dnů, ve kterých jsme stihli dva dny strávit plavbou po Mekongu, zevlit v bývalém hlavním městě Luang Prabang (parádní místo), současném hlavním městě Vientiane (dost ušmudlané) a mnoha dalších (Phonsavan, Savannakhet, Pakse), lítali horkovzdušným balónem u města Vang Vieng (včetně doplňkové aktivity v podobě nouzového přistání na půdě tamní základní školy), přežili jsme 8 hodinovou cestu přeplněným busem na dvou pytlech rejže ve 38°C, hledali jsme na kajaku sladkovodní delfíny na spodním Mekongu v oblasti známé jako 4000 Islands, po ostrovech jezdili na rezavých kolech a vypili strašně moc tamního piva z dílny českých sládků BeerLao. Super místo Laos!

Pokud máte možnost a chuť, rozhodně neváhejte, Laos za to stojí. Snad vám těch pár fotek pomůže rozhodnout se správně a vyrazit!